Sabit Hat +90 242 255 5570Whatsapp +90 533 635 6879

Kiralama Şartları

Kiralama Şartları

Villa/Apart Kiralama Sözleşmesi

Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme; villayı/apartı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı/apartı kiraya veren (bundan böyle 'Likya Tatil Villaları' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa/apart kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.likyatatilvillalari.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan/apartlarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Likya Tatil Villaları‘na, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/apartı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

Rezervasyon ve Ödeme

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon talebinizin Likya Tatil Villaları'na ulaştığını bildiren, rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın GBP veya EURO veya USD veya TL cinsinden belirtildiği, elektronik posta veya SMS veya telefon yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa/apart uzak tarihler için 2 (iki) iş günü, yakın tarihler için 1 (bir) iş günü kapora ödemenizi yapabilmeniz için adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, villanın/apartın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile *için 1 (bir) iş günü içinde kaporanın; Havale, EFT, Kredi Kartı ödemesi vs. ile alınamaması durumunda Likya Tatil Villaları, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Villa/Apart rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanın/apartın toplam kiralama bedelinin % 40'ını geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktarın kapora olarak, kalan kısmının ve villa özellikleri sayfasında belirtilen kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. depozitosu ile birlikte villaya/aparta giriş günü Likya Tatil Villaları ‘na nakit olarak ödenmesi gerekmektedir. Tarafınıza, villa/apart girişinde karşılıklı olarak imzalanan "Villa/Apart Kira Sözleşmesi" ve  kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı (nakit olarak) alınmadan villalarımıza/apartlarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

Fiyatlar

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri haftalıktır (7 gece). Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

Rezervasyon ve Ödeme ve İptal Şartları ve İade Koşulları

Hesabımıza yatırılan, villa/apart bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.  Eğer villaya/aparta giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz, kiralama bedelinin depozito dahil % 65 (Yüzde atmış beş) 'i müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta giriş yapılmaz ise ve villada/apartta hiç konaklama olmaz ise geri kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart bedelinin tamamını Likya Tatil Villaları 'na ödemesi durumunda (EFT ile, veya Havale ile, veya Peşin Olarak) ödeme yaptığı andan itibaren, villaya/aparta 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin % 35 (Yüzde Otuz beş) 'i yanacaktır. Geri kalan % 65 (Yüzde Altmış beş) 'i bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilir. Çünkü bu ödemenin % 35 (Yüzde Otuz beş) 'i villa/apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Eğer villaya/aparta giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz, ödemiş olduğunuz tutarının % 65 (Yüzde Altmış beşi) 'i yanar. Geri kalan % 35 (Yüzde Otuz beş) 'i bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilir. Çünkü konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır, bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür. Eğer rezervasyon iptali, eve giriş tarihinden 14 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta giriş yapılmaz ise ve villada/apartta hiç konaklama olmaz ise ödenmiş olan tutarın hiç bir kısmı müşteriye geri ödenmez.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart bedelinin tamamını Likya Tatil Villalarına, Kredi Kartı ile tek çekim veya taksitli ödemesi durumunda, ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ödenmiş olan bedelin % 35 (Yüzde Otuz beş) 'i yanacaktır. Geri kalan % 65 (Yüzde Altmış beş) 'i ödeme işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz Kredi Kartınıza iade işlemi ile iade edilecektir. Çünkü bu ödemenin % 35 (Yüzde Otuz beş) 'i villa/apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Eğer villaya/aparta giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz, ödemiş olduğunuz tutarının % 65 (Yüzde Altmış beş) 'i yanar. Çünkü konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır, bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür. Geri kalan % 35 (Yüzde Otuz beş) 'i ödeme işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz Kredi Kartınıza iade işlemi ile iade edilecektir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta giriş yapılmaz ise ve villada/apartta hiç konaklama olmaz ise, ödenmiş olan tutarın hiç bir kısmı müşteriye geri ödenmez. Kredi Kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan veya çıkacak olan, Likya Tatil Villalarına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti veya banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun Likya Tatil Villaları tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca, bazı villalarımıza/apartlarımıza özel ( villa/apart detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza özel (villa/apart detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30/60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar için) toplam villa/apart kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Likya Tatil Villaları , söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Likya Tatil Villaları 'nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Rezervasyon Tarih Değişikliği

Müşterilerimizin aşağıda belirtilen hususlara bağlı kalmak şartıyla  rezervasyon yaptığı tarihlerde değişiklik yapma hakkı mevcuttur.

Değişiklik sadece aynı villa için geçerli olup villanın müsaitlik durumuna göre yapılır.

Villaya giriş tarihine 45 günden az bir süre kalmışsa tarih değişikliği yapılamaz.

Rezervasyon değişikliği işlem ücreti 250 TL dir, rezervasyon tarihinin değiştirilmesi; formların yeniden düzenlenmesi, tarih değişikliklerinden doğacak fiyat farklarının tekrar hesaplanıp,fatura değişikliği yapılması gibi ek iş yükü doğuracağından bu ücret talep edilmektedir.

Villaya/Aparta Giriş / Çıkış

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati, saat 16.00 dır. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Likya Tatil Villaları’na 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, bir hasar oluşmamış ise depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta bir hasar olmuşsa ; hasar bedeli depozitodan tahsil edilecektir. Oluşan hasar alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

Villa/Apart Kapasitesi

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Likya Tatil Villaları'na yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre Likya Tatil Villaları uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Likya Tatil Villaları müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Likya Tatil Villaları misafirlerin villayı/apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir. Bu durumda alınan kiralama bedeli geri ödenmeyecektir. Villada hasar oluşmuş ise hasar depozitosu maddesi geçerlidir.

 

Villa/Apart Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler


Haftalık villa/apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa/apart özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

Hasar Depozitosu

Her villanın/apartın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa/Apart özellikleri tablosunda veya villa/apart detay sayfasında  depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart ile villanın/apartın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, depozitodan tahsil edilecek ,oluşan hasar alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Yüzme Havuzları ve Hava Durumu

Villalarımızın/Apartlarımızın yüzme havuzu su sıcaklıkları , hava durumuna ve mevsim şartlarına göre değişiklik gösterir, havuz suyu sıcaklığı veya soğukluğu sebebi ile müşterinin havuzu kullanamaması durumunda, Likya Tatil Villaları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Isıtmalı olduğu belirtilen iç ve dış havuzlarda ısıtma yapılacak tarihler ‘www.likyatatilvillaları.com’  sitesindeki villa detay sayfasında yer almaktadır. Bu tarihler dışında oluşan havuz ısıtma talepleri ücretli olabilir. Ayrıca ısıtmalı havuzlarda su sıcaklıkları 26-29 C derece olacaktır. Müşterilerimiz, villayı/apartı kiralamadan önce, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden veya kurumu telefonla arayarak hava durumu hakkında bilgi alabilirler.

Sorumluluklarımız ve Garanti

Likya Tatil Villaları; villanın/apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Likya Tatil Villaları'na derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Likya Tatil Villaları bu talebi villa/apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Likya Tatil Villaları aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Likya Tatil Villaları, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Likya Tatil Villaları, villa/apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Likya Tatil Villaları sorumlu tutulamaz.

Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Likya Tatil Villaları  kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde Likya Tatil Villalarına bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

Fatura ve Vergi

Likya Tatil Vilları ,www.likyatatilvillları.com  web sayfasında yeralan villaların veya apartların sahibi değildir. Villa ve apartların sahipleri farklı şahış veya şirketlerdir. Likya Tatil Villaları şahıs veya şirketlerin villalarını /apartlarını kiralamaları için aracılık (komisyonculuk) hizmeti verir. Bu nedenle Likya Tatil Villaları ödenen kiralama bedelinin tamamına değil kiralama bedelinin içinden almış olduğu aracılık bedeli (komisyon) kadar fatura keser. Likya Tatil Villaları, villa/apart sahiplerinin almış olduğu kiralama bedellerinin faturalarından sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

Müşterilerin Sorumlulukları

Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa/Apart çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Likya Tatil Villaları bir temizlik ücreti tutarı (250 ikiyüzelli TL)hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Likya Tatil Villalarıni haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Likya Tatil Villalarına bir şikayet ulaşması durumunda Likya Tatil Villaları müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar veya korunaklı  (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini Likya Tatil Villaları vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Likya Tatil Villaları, sorumluluk kabul etmez. Likya Tatil Villaları, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Kiracı (Müşteri), Villa/Apart girişinde Likya Tatil Villalarının düzenlemiş olduğu "VİLLA/APART KİRA SÖZLEŞMESİ" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; Likya Tatil Villalarına daha  önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa/apart konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, Likya Tatil Villaları  tarafından fesh edilecektir). "VİLLA/APART KİRA SÖZLEŞMESİ" ni Likya Tatil Villaları yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.

Mücbir Sebepler

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Likya Tatil Villaları hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Likya Tatil Villalarının engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

Şikayetler

Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen Likya Tatil Villalarına bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Likya Tatil Villaları görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Likya Tatil Villaları kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

Güvenlik ve Gizlilik politikası

likyatatilvillalari.com, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. likyatatilvillalari.com hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

likyatatilvillalari.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

likyatatilvillalari.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. likyatatilvillalari.com 'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.likyatatilvillalari.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, likyatatilvillalari.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

likyatatilvillalari.com, www.likyatatilvillalari.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. likyatatilvillalari.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

likyatatilvillalari.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

likyatatilvillalari.com, kullanıcılara ve kullanıcıların www.likyatatilvillalari.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Diğer Önemli Bilgiler

Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Likya Tatil Villaları'nın önüne geçemediği durumlarda Likya Tatil Villaları  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan Likya Tatil Villaları kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Bazı villaların inşaatında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlık yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Likya Tatil Villaları kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Likya Tatil Villaları, müşteriyi hiçbir zaman, hiç bir şekilde kiraladığı villaya/aparta, Likya Tatil Villaları  Firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Likya Tatil Villaları, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Likya Tatil Villaları sorumlu tutulamaz.

Likya Tatil Villaları, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir

Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden Likya Tatil Villaları  sorumlu tutulamaz.

Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Likya Tatil Villaları kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villa detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

Villa detay sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise Likya Tatil Villaları sorumluluk kabul etmez.

Villa/apartta bulunan havuzlarda oluşabilecek boğulma,düşme, kırık ve yaralanmaya sebep olacak kazalardan Likya Tatil Villaları sorumlu değildir.

Villa/apartta, müşterinin sebeb olduğu (elektrik kaçağı,tüp kaçağı,yangın vb)  yaralanma veya ölümlü kaza ve olaylardan, hizmet sağlayıcı telekom firmasından kaylaklanan,telefon,internet ve televizyon kesintisinden, elektrik  firmasından kaynaklanacak elektrik kesintilerinden Likya Tatil Villaları sorumlu değildir.

Web sayfamızda belirtmiş olduğumuz villa/apart fotograf ve bilgileri villa/apartın birebir aynısı olup; sitede göründüğü gibi olmadığı sitede daha iyi veya daha büyük göründüğü vb. bahaneler kabul edilemez ve Likya Tatil Villaları sorumlu tutulamaz.

Müşterileri akrep,böcek,arı sokması, köpek ısırması gibi durumlardan  Likya Tatil Villaları sorumlu tutulamaz.

Cenaze,düğün,sağlık problemleri, kaza, kamu veya özel şirket personelinin izin iptalleri vb. durumlarda kiralama şartları aynen geçerli olacaktır.

Müşteriler yukarıda belirtilen tüm şartları kabul etmiş olup sözleşmede geçmeyen veya mücbir sebeplerden sayılmayan durumları gerekçe göstererek kira sözleşmesini fesih etmeye çalışması halinde Likya Tatil Villaları sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve kiralama bedelini talep etme hakkını kullanabilir.

İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Antalya İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " Likya Tatil Villaları" na REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME , GERİ ÖDEME YAPMAMA VE KİRALAMA TUTARINI TALEP ETME HAKKI VERİR.